środa, 19 czerwca, 2024
Strona głównaPORADNIKUsługa wynajmu krzeseł ewakuacyjnych - dla kogo?

Usługa wynajmu krzeseł ewakuacyjnych – dla kogo?

Zapewnienie bezpieczeństwa w kontekście ochrony przed pożarami jest kluczowe. Jak się okazuje samo dostarczenie sprzętu przeciwpożarowego nie zawsze jest wystarczające. W przypadku osób niepełnosprawnych, z ograniczeniami ruchowymi, krzesła ewakuacyjne okazują się niezbędne do przeprowadzenia skutecznej ewakuacji.

Krzesło ewakuacyjne – czym jest?

Krzesło ewakuacyjne służy do ewakuacji podczas pożaru, ale też sprawdzi się w sytuacji wystąpienia innego niebezpieczeństwa. Jest to urządzenie zaprojektowane z myślą o praktycznym zastosowaniu. Krzesła ewakuacyjne sprawdzają się przy transporcie osób z różnych poziomów budynków, zwłaszcza tam, gdzie tradycyjne schody czy windy mogą być niedostępne lub niebezpieczne.

Komu i w jakich sytuacjach może przydać się krzesło ewakuacyjne? Jest to sprzęt przeznaczony dla osób niepełnosprawnych bądź takich, które na skutek wypadku utraciły mobilność, jak również dla osób niezdolnych do samodzielnego poruszania się i lekko rannych. 

Krzesła ewakuacyjne powinny znaleźć się na wyposażeniu szpitali, domów opieki, centrów handlowych a także budynków użyteczności publicznej. Ich stosowanie jest niezbędne w razie konieczności przeprowadzenia ewakuacji. Zwiększa się w ten sposób poziom bezpieczeństwa. Bardzo często już na etapie analizy ryzyka umieszcza się krzesła ewakuacyjne na liście przedmiotów niezbędnych. 

Wynajem krzesła ewakuacyjnego – oszczędność i bezpieczeństwo w jednym 

Wynajem krzeseł ewakuacyjnych w większości przypadkach okazuje się znacznie bardziej opłacalny niż zakup. Opcja wynajmu pozwala uniknąć znaczących wydatków przeznaczonych na konserwację sprzętu, a nawet jego przechowanie. Z usługi wynajmu krzeseł ewakuacyjnych bardzo często korzystają organizacje/firmy, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo osób przebywających w budynkach użyteczności publicznej, placówkach opieki zdrowotnej, edukacyjnych czy w miejscach, gdzie odbywają się większe imprezy. 

Chcąc skorzystać z wynajmu krzeseł ewakuacyjnych najlepiej wybrać modele spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa, ale też wyposażone w innowacyjny system samowyhamowania na płozach. Warto też zwrócić uwagę na położenie zagłówka, który powinien być ruchomy – pozwala to dopasować krzesło do wzrostu pacjenta. W specyfikacji produktowej dobrze jest sprawdzić czy krzesła mają przednie koła obrotowe z hamulcem, czy krzesło posiada podnóżek, koła tylne o dużej średnicy. Tego typu innowacyjne rozwiązania zwiększają wygodę użytkowania, ale też bezpieczeństwo. Tego typu krzesła na wynajem znajdziecie w ofercie na stronie: https://sklep-ppoz.pl/pl/c/Wynajem-krzesel-ewakuacyjnych/1065.     

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read