środa, 19 czerwca, 2024
Strona głównaMOTORYZACJAJakie zalety posiada dobra wyważarka do kół?

Jakie zalety posiada dobra wyważarka do kół?

W zakładzie wulkanizacyjnym można natrafić na dziesiątki klientów z piekła rodem. Z niektórymi należy się zmagać bez nadziei na to, że ktokolwiek przyjdzie nam z pomocą, niemała jest jednak także grupa takich, których można obsłużyć naprawdę dobrze skutecznie walcząc z ich ewentualnymi obawami i wcześniejszymi niekorzystnymi doświadczeniami. Oczywiście, nie ma mowy o walce bez odpowiedniego przygotowania, a te wiąże się przede wszystkim z zakupem odpowiedniej wyważarki. I nie trzeba być wcale początkującym wulkanizatorem, aby mieć świadomość tego, że nie jest to proste zadanie.

Dlaczego wyważanie kół tak często generuje błędy?

Osoby, które pracują w zakładach wulkanizacyjnych od lat, zwykle nie mają litości dla swoich młodszych stażem kolegów powtarzając, że największym wrogiem wulkanizatora podczas wyważania kół niezmiennie jest pośpiech. Klienci zwykle zastanawiają się nad wymianą opon przez długi czas, ostateczną decyzję podejmują jednak dopiero wtedy, gdy staje się dla nich jasnym, że dalsza zwłoka nie ma najmniejszego choćby sensu. W rezultacie przed bramami zakładów pojawiają się kolejki samochodów, a dziesiątki kierowców domagają się natychmiastowej pomocy. Ludzie popędzają, a i pracownikom zależy na tym, aby obsłużyć jak największą liczbę chętnych. O błędy nietrudno i pojawiają się one u każdego, kto się spieszy. Czynnik ludzki zawsze ma duże znaczenie, warto jednak pamiętać, że z wykonania naprawdę wielu czynności jest nas w stanie zwolnić wyważarka, pod warunkiem, że jest dobrana we właściwy sposób.

W poszukiwaniu ideału

Odpowiedź na pytanie o cechy wyważarki idealnej również może się okazać dość łatwa. Często możemy usłyszeć, że za takie jest uważane przede wszystkim te urządzenie, którego funkcje są nas w stanie wyręczyć podczas wykonywania podstawowych czynności. Wyważarka nie powinna więc ograniczać się do zdejmowania wymiarów koła. Oczekuje się od niej również umożliwienia sprawdzenia, czy felga jest prosta. Dobra wyważarka powinna też wskazać, które miejsce można uznać za najlepsze chcąc zamontować ciężarek, a także umożliwi ukrycie odważnika za ramionami felgi.

Jedną z ciekawszych funkcji premium, na które wskazane jest zwrócić uwagę, jest tak zwany pomiar bicia felgi. Koła na aucie lubią się telepać, a ich niestabilność doprowadza kierowców do szału, co nie budzi najmniejszego nawet zaskoczenia. Jeśli poszukujemy przyczyn takiego stanu rzeczy, powinniśmy liczyć się z tym, że jedną z nich niezmiennie pozostaje tak zwane bicie promieniowe obręczy. Jeśli mamy do czynienia ze sprzętem wyposażonym w funkcję pomiaru bicia felgi, przyczynę tę możemy z łatwością potwierdzić albo wykluczyć. Przeważnie wystarczy, że wybierzemy odpowiedni program, wkręcimy rolkę do wysięgnika pomiarowego, przystawimy rolkę bezpośrednio do felgi i umożliwimy kołom obracanie się. Już po zakończeniu pomiaru program powinien poinformować nas o tym poprzez sygnał dźwiękowy. W bardzo podobny sposób można też sprawdzić, czy felga jest prosta., co również ma dla wulkanizatora duże znaczenie. Wyważarki posiadające wszystkie te cechy znajdziemy na https://sklep-warsztat.pl/product-category/wywazarki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read