poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
Strona głównaPORADNIKMagazyny wysokiego składowania: czym są i jak je wyposażyć?

Magazyny wysokiego składowania: czym są i jak je wyposażyć?

Magazyny wysokiego składowania stają się coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem w sektorze logistyki magazynowej. Jeszcze do niedawna były one domeną jedynie dużych przedsiębiorstw o globalnej strukturze sprzedaży, natomiast obecnie znajdują się w orbicie zainteresowania także mniejszych firm, jak lokalne hurtownie czy sklepy o dużej powierzchni handlowej.

Kluczowym elementem umożliwiającym efektywne wykorzystanie znacznej przestrzeni dostępnej w tego typu magazynach są specjalistyczne regały magazynowe. W tym artykule szerzej omówimy specyfikę magazynów wysokiego składowania. Zapraszamy do lektury.

Czym jest magazyn wysokiego składowania?

Magazyn wysokiego składowania charakteryzuje się dużą powierzchnią użytkową i możliwością przechowywania towarów na znacznych wysokościach. Taka konstrukcja magazynu pozwala na optymalizację wykorzystania dostępnej przestrzeni, nawet aż po sam sufit, co świetnie się sprawdza w obiektach o dużej kubaturze.

Cechą charakterystyczną współczesnych magazynów tego typu jest prawie całkowita automatyzacja zarządzania procesami logistycznymi. Sterowane elektronicznie systemy załadunku i rozładunku, takie jak automatyczne sztaplarki, eliminują konieczność manualnej pracy przy rozmieszczaniu towarów – a to przekłada się zarówno na lepsze tempo, jak i większe bezpieczeństwo pracy.

W nowoczesnym magazynie wysokiego składowania cały proces składowania towarów, od przyjęcia, przez transport wewnętrzny, aż po umieszczenie na odpowiednich regałach, może być całkowicie zautomatyzowany.

Do bieżącej obsługi towarów składowanych w magazynie wykorzystuje się przede wszystkim wózki widłowe, ładowarki samojezdne, automatyczne sztaplarki oraz systemy bezobsługowe.

Zalety magazynów wysokiego składowania

Nieprzypadkowo magazyny wysokiego składowania znalazły się w centrum zainteresowania przedsiębiorstw, które inwestują w rozbudowę swojego zaplecza logistycznego. Takie magazyny mają szereg zalet, by wymienić tylko:

  • Wszechstronność i funkcjonalność– magazyny wysokiego składowania pozwalają na przechowywanie olbrzymiej ilości towarów z różnorodnych kategorii produktowych w jednym miejscu.
  • Optymalizacja wykorzystania dostępnej przestrzeni– odpowiadają za to regały wysokiego składowania, dzięki którym możliwe jest maksymalne zagospodarowanie przestrzeni magazynowej.
  • Możliwość automatyzacji– w magazynach wysokiego składowania jest dość przestrzeni, aby zastosować zautomatyzowane systemy transportu wewnętrznego, które umożliwiają efektywną, szybką i bezpieczną rotację towarów, odciążając pracowników i zwiększając poziom bezpieczeństwa pracy.

Więcej o specyfice magazynów wysokiego składowania przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://www.ltm-regaly.pl/magazyn-wysokiego-skladowania-co-trzeba-o-nim-wiedziec-jakie-regaly-wybrac-do-takiego-magazynu/.

Regały wysokiego składowania, czyli podstawowe elementy wyposażenia magazynów o znacznej kubaturze

Niezbędnym wyposażeniem magazynów wysokiego składowania są oczywiście regały. Stosujemy tutaj konstrukcje umożliwiające przechowywanie towarów nawet pod samym sufitem/stropem, które muszą oferować odpowiednią nośność i stabilność, zapewniając tym samym bezpieczne warunki do składowania różnych produktów.  

Regały wysokiego składowania zwykle mają wysokość od 1,8 m do nawet 15 m, przy nośności sięgającej 30 000 kg na poszczególną półkę.

Doskonałej jakości regały wysokiego składowania są dostępne w stałej ofercie spółki LTM, czołowego dystrybutora regałów magazynowych. LTM oferuje regały o różnych rozmiarach i parametrach roboczych, które można dopasować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

LTM oferuje również regały używane, które zostały poddane drobiazgowej weryfikacji przez specjalistów, są w pełni funkcjonalne i gotowe do montażu w magazynie.

Z pełną ofertą regałów magazynowych dystrybuowanych przez spółkę LTM zapoznasz się na jej oficjalnej stronie internetowej https://www.ltm-regaly.pl/regaly-magazynowe/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read