wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaPORADNIKProfesjonalne kursy elektroniki w ofercie centrum szkoleniowego PB Training

Profesjonalne kursy elektroniki w ofercie centrum szkoleniowego PB Training

Inwestycja w rozwój zawodowy zatrudnianych przez siebie specjalistów to podstawa funkcjonowania każdego producenta elektroniki, który chce utrzymać przewagę konkurencyjną i dostarczać wysokiej jakości produkty. Nieustanne poszerzanie kompetencji, poszerzanie posiadanej wiedzy i korzystanie z najnowszych dostępnych technologii oraz standardów produkcji to także doskonały sposób na optymalizację procesów produkcyjnych przy zachowaniu najwyższej jakości wytwarzanej elektroniki. PB Training oferuje szeroki wachlarz szkoleń IPC opartych o najnowsze rewizje standardów produkcji stosowanych przez najbardziej uznanych producentów elektroniki na świecie.

Szkolenia IPC w PB Training – dla kogo są przeznaczone?

Szkolenia prowadzone przez specjalistów PB Training sa przeznaczone dla wszystkich pracowników zatrudnionych w branży elektronicznej, którzy chcieliby poszerzyć posiadaną wiedzę o najnowsze informacje i metody pracy, zgodnie z obowiązującymi normami IPC.

Szkolenia IPC w PB Training – rodzaje

Kurs elektroniki w zakresie poszczególnych norm IPC pozwala uczestnikom zapoznać się z najlepszymi branżowymi praktykami i standardami pracy stosowanymi przez firmy produkcyjne z szeroko rozumianej branży elektronicznej. Znajomość i korzystanie z tych standardów przekłada się nie tylko na poprawę jakości wytwarzanej elektroniki, ale również znacząco usprawnia i ułatwia komunikację pomiędzy zamawiającym a producentem.

Udział w szkoleniach IPC organizowanych przez PB Training pozwala zdobyć uprawnienia Certyfikowanego Specjalisty IPC lub Certyfikowanego Trenera IPC, zależnie od wybranego szkolenia IPC. Bieżąca oferta PB Training obejmuje następujące normy IPC:

  • IPC A-600 – dopuszczalność płyt drukowanych
  • IPC A-610 – dopuszczalność zespołów elektronicznych
  • IPC/WHMA-A-620 – wymagania i akceptacja dla kabli oraz wiązek przewodów
  • IPC 7711/7721 – poprawki, modyfikacja i naprawa zespołów elektronicznych
  • IPC J-STD-001 – wymagania dla lutowanych zespołów elektrycznych i elektronicznych
  • IPC J-STD-001 SPACE – wymagania dla lutowanych zespołów elektrycznych i elektronicznych z uwzględnieniem sprzętu elektronicznego do zastosowań kosmicznych

Certyfikowany Specjalista IPC

Zdobycie certyfikatu Specjalisty IPC jest możliwe po zakończeniu wybranego szkolenia IPC i uzyskaniu pozytywnego wyniku w teście egzaminacyjnym, przy czym tytuł przyznawany jest na czas określony, czyli na 2 lata od daty egzaminu. W przypadku chęci utrzymania ciągłości certyfikatu konieczna jest recertyfikacja przed upływem terminu ważności, przedłużająca Certyfikat Specjalisty IPC na kolejne 2 lata.

Certyfikowany Trener IPC

Posiadacz Certyfikatu Trenera IPC w zakresie konkretnej normy IPC ma uprawnienia do szkolenia innych pracowników w obrębie tego standardu, może również szkolić Certyfikowanych Specjalistów IPC. Uprawnienia Trenera IPC są przyznawane na czas określony (2 lata) po zaliczeniu z wynikiem pozytywnym testu egzaminacyjnego z danej normy IPC, a chęć przedłużenia uprawnień wiąże się z koniecznością recertyfikacji.

Autorski program szkoleniowy PB Training

Program autorski dostępny w PB Training to specjalistyczne szkolenie dla osób, które przygotowują się do pełnienia w swoich zakładach pracy roli Koordynatora ESD. Ten program szkoleniowy oparty jest o międzynarodowe branżowe normy PN-EN 61340-5-1, PN-EN 61340-5-2 i ANSI/ESD S.20.20-2007, co oznacza, że zdobywana w trakcie tego szkolenia dla elektroników wiedza jest aktualna i rzetelna.

PB Training – profesjonalne szkolenia IPC dla elektroników

PB Training to certyfikowana jednostka szkoleniowa, oferująca szkolenia IPC prowadzone przez doświadczoną kadrę szkoleniową z doskonałym przygotowaniem merytorycznym i dydaktycznym. Do dyspozycji uczestników jest Autoryzowane Centrum Szkoleniowe IPC – najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce, pozwalający prowadzić szkolenia IPC dla grup liczących do 15 osób.

Pełna oferta PB Training, obejmująca szkolenia IPC oraz autorskie kursy dla elektroników, jest dostępna bezpośrednio na stronie firmy pod adresem https://pbtraining.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read