środa, 19 czerwca, 2024
Strona głównaPORADNIKMaszyny pakujące

Maszyny pakujące

Dlaczego maszyny pakujące mają tak wielkie znaczenie w prowadzeniu firmy? Zacznijmy od początku. Wyobraźmy sobie jakikolwiek biznes, który jest chociaż w minimalnym stopniu związany z towarami. Może to być prowadzenie sklepu, gastronomii, a nawet prowadzenie magazynu. W każdej tego typu firmie będzie nam zależało, aby praca przynosiła jak największe dochody przy jednocześnie jak najmniejszym koszcie. Taką sytuację trzeba wypracować z czasem, a aby do tego doszło, już na początku prowadzenia biznesu należy zainwestować w odpowiedni sprzęt. Chodzi tu o maszyny pakujące. Jako przykład mogą posłużyć owijarki Siat, owijarki Noxon oraz owijarki Evopac.

Pomimo różnych nazw, skupiają się one na tym samym, czyli na tym, aby w krótkim czasie zabezpieczyć jak najwięcej palet, przy jednoczesnym wykorzystaniu minimalnej ilości folii typu stretch.

Maszyna do stretchowania palet

Użycie owijarek do palet pozwoli odciążyć pracownika, a poza tym pracownik nigdy pracownik nie zabezpieczy tak palety, jak maszyna, nigdy pracownik nie owinie tak szybko palety, jak maszyna, nigdy pracownik nie zużyje tak mało folii do owinięcia palety, jak maszyna, więc zyskujemy wydajność i czas. Oczywiście na początku należy dokonać inwestycji w same maszyny do foliowania palet, ale z czasem ten koszt się zwróci choćby dlatego, że maszyna zużyje mniej folii niż pracownik, a sama folia również swoje kosztuje, co jest szczególnie zauważalne podczas pracy z wieloma paletami dziennie. Owijarki precyzyjnie wydają folię stretch na paletę, ani za dużo, ani za mało, tylko tyle ile trzeba, właściciel wie że każdy cm folii jest wykorzystany do maksimum.

Już na początku prowadzenia własnego biznesu należy zastanowić się nad inwestycją, ponieważ nieco droższy sprzęt może zaoferować zauważalnie większą wydajność pracy. Nieco bardziej zaawansowane owijarki, niewiele droższe od podstawowych modeli obniżają ilość kupowanej folii w firmie o ponad połowę, a na dodatek owijają tak nadal tak samo dobrze paletę.

Owijarka do palet

Owijarki do palet to maszyny niezwykle skomplikowane, ale są tworzone w taki sposób, aby mogły wydajnie pracować przez wiele lat, nawet w trudnych warunkach. Owijarki owijają palety o wadze od 35 kg bez użycia docisku pneumatycznego lub mechanicznego palety. Owijarki przyspieszają proces, automatyzują go, a towar na palecie owinięty owijarką zawsze wygląda estetycznie. Dokładne strechowanie palet ma podwójne znaczenie dla firmy. Z jednej strony chodzi o to, aby towar, który się na nich znajdował był dokładnie zabezpieczony, a z drugiej strony taki proces często stanowi wizytówkę firmy. Jeżeli zapakujemy towar tak, by był zabezpieczony, lecz folia będzie brzydka i pomarszczona, proces spełni jedynie swoje główne zadanie.

Jeśli jednak pakunek będzie zabezpieczony i jednocześnie będzie wyglądał estetycznie, zachęci to kontrahenta do kontynuowania współpracy i niewykluczone, że poleci on naszą firmę innemu, potencjalnemu klientowi. Dlatego tak ważne jest, aby już na początku zainwestować w wysokiej jakości maszyny do foliowania palet, takie jak cenione za swoją trwałość owijarki Noxon oraz owijarki Evopac. To wszystko jasno pokazuje, że początkowa inwestycja w owijarki palet jest bardzo ważna i z pewnością szybko zwróci się ze spora nawiązką.

Zobacz owijarki do palet na pakowarka.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read