środa, 19 czerwca, 2024
Strona głównaPRZEMYSŁRoboty przemysłowe - FORTEC

Roboty przemysłowe – FORTEC

Produkowane przez KUKA roboty przemysłowe – FORTEC, AGILUS i inne – biorą udział w procesach produkcyjnych na całym świecie, podnosząc znacząco ich wydajność i opłacalność.

Roboty przemysłowe – FORTEC ( https://www.kuka.com ) to są jednymi z najbardziej wszechstronnych propozycji w portfolio KUKA. Wykorzystywane są z powodzeniem w wielu branżach, gdzie biorą udział w procesach wymagających pracy w zakresie wysokich obciążeń. Poznaj zalety robota przemysłowego FORTEC, który łączy wydajność, moc i wszechstronność z absolutną precyzją.

Wymagania współczesnego przemysłu

Wzrost znaczenia robotów w procesach przemysłowych to naturalna konsekwencja transformacji przedsiębiorstw do industry 4.0, w której KUKA bierze czynny udział. Aktualnie Polska znajduje się na liście 15 najważniejszych dla robotyki rynki – według raportu International Federation of Robotics (dane na styczeń 2023 r.). Wzrostowi robotyzacji sprzyja odbicie gospodarcze oraz poprawa koniunktury po pandemii w branżach takich jak na przykład automotive.

Oferta robotów przemysłowych KUKA stworzona jest z myślą o sprostaniu wyzwaniom współczesnego przemysłu, które zmieniają się dynamicznie z roku na rok. Maksymalna wydajność, elastyczność i możliwość szybkiej adaptacji do istniejącej infrastruktury produkcyjnej to cechy charakterystyczne nie tylko robotów przemysłowych, ale też innych rozwiązań oferowanych przez KUKA.

Roboty przemysłowe – FORTEC

Jednym z wyzwań współczesnej branży przemysłowej jest wzrost wymagań dotyczących udźwigu oraz zasięgu przy rosnących momentach bezwładności elementów obrabianych. Roboty przemysłowe – FORTEC powstały z myślą o sprostaniu temu wyzwaniu. Z rodziny robotów FORTEC warto wyróżnić KR 500 FORTEC– sześcioosiowego, wytrzymałego robota z otwartym układem kinematycznym. W wersji Machine Tooling KR 500 FORTEC idealnie sprawdza się m.in. podczas frezowania w zakresie wysokich obciążeń. W wersji Foundry nada się do wykonywania najcięższych zadań w przemyśle odlewniczym. Robot KR 500 FORTEC posiada udźwig na poziomie 340-500 kilogramów oraz zasięg 2485-3326 milimetrów. Szeroki zasięg umożliwia obróbkę dużych elementów nawet w wąskich modułach. Dodatkowo smukła konstrukcja z minimalnymi krawędziami kolizyjnymi gwarantuje bardzo dużą przestrzeń roboczą oraz maksymalne zakresy obciążeń.

Zastosowanie KR FORTEC 500

Produkowane przez KUKA roboty przemysłowe – FORTEC są odpowiednie do szerokiego zakresu zastosowań. Szczególnie sprawdzą się do takich zadań jak:

 • obróbka mechaniczna i polerowanie,
 • manipulacja,
 • montaż,
 • cięcie i rozłączanie,
 • nanoszenie warstw produktów,
 • lakierowanie,
 • klejenie,
 • paletyzacja i pakowanie,
 • laser welding i laser cutting,
 • spawanie punktowe,
 • pomiary i kontrole.

KR FORTEC to idealne urządzenia do zadań wymagających użycia dużej siły. W związku z tym roboty przemysłowe – FORTEC znajdują zastosowanie w takich branżach i obszarach jak: elektromobilność, przemysł motoryzacyjny, odlewnie i kuźnie, przemysł metalowy, zgrzewanie punktowe, paletyzacja i depaletyzacja oraz zautomatyzowana budowa domów.

Zalety KR FORTEC

 • Niezwykła precyzja – KR 500 FORTEC to synergia siły, techniki i ponadprzeciętnej precyzji wynoszącej 0,08 mm. Takie połączenie zapewnia osiąganie wysokiej jakości produktu nawet w zakresie dużych obciążeń.
 • Wysoka moc i wydajność – robot z łatwością oraz wysoką precyzją manipuluje ciężkimi i dużymi elementami o wadze nawet do 500 kg. Co istotne, na podniesienie wydajności procesu ma także wpływ bezobsługowość robota, dzięki której nie musisz angażować do pracy dodatkowych operatorów.
 • Wszechstronność – oferta KR 500 FORTEC obejmuje kilka wersji robotów, z których każdy nadaje się do innego rodzaju zastosowań w zakresie dużych obciążeń. Wersja Machine Tooling sprawdzi się do frezowania, z kolei Foundry – do przemysłu odlewniczego.

KR FORTEC ultra

Najmłodszymi przedstawicielami rodziny robotów przemysłowych KR FORTEC jest linia KR FORTEC ultra. Roboty te oferują maksymalną wydajność na minimalnej przestrzeni, a ponadto umożliwiają szybkie, precyzyjne manipulowanie dużymi podzespołami z wysokim momentem bezwładności. KR FORTEC ultra posiadają udźwig do 800 kg. Są przy tym najlżejsze w swojej klasie – masa własna robota wynosi zaledwie 2,2 t. Dodatkowo zapewniają niskie koszty posiadania (maksymalna dyspozycyjność – 99,998%) oraz niższe koszty konserwacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read