środa, 19 czerwca, 2024
Strona głównaPORADNIKDomki letniskowe z drewna – wybór, ceny i zastosowanie

Domki letniskowe z drewna – wybór, ceny i zastosowanie

Wiosną i latem każdy korzysta z przydomowego ogródka, balkonu lub tarasu albo działki rekreacyjnej, by w pełni odpocząć wśród zieleni. Aby jednak schronić się przed słońcem lub deszczem, potrzebny jest domek letniskowy. Najpopularniejsze są modele drewniane – więcej na temat ich zalet poniżej.

Domki letniskowe z drewna – na każdą pogodę

Najlepiej prezentują się domki drewniane i są one najczęściej wybierane – dobrze komponują się z zielenią ogrodu i pozwalają czerpać więcej radości z takiej formy wypoczynku. Drewno to materiał naturalny, który sprawdzi się na każdej działce, niezależnie od pory roku i pogody.

W domku letniskowym z drewna można zaznać relaksu w słoneczne czy deszczowe dni. Jeśli plany – na przykład wspólne grillowanie czy urodziny dziecka – pokrzyżuje deszcz – można się w nim schronić. Poza tym sprawdzą się jako dodatkowe miejsce do przechowywania – np. rowerów i sprzętu sportowego czy akcesoriów ogrodowych.

Szeroki wybór domków letniskowych

Domki buduje się z różnego rodzaju drewna, zwykle sosnowego lub świerkowego – najważniejsze, aby było ono najwyższej jakości. Im szlachetniejszy gatunek drewna, tym wyższa cena, ale konstrukcja będzie solidna i trwała. Są one w ofercie wielu firm z branży drewnianej oraz ogrodowej – często można obejrzeć katalog oraz modele pokazowe, wejść do środka i sprawdzić ich jakość. Część firm działa też przez Internet – wybrany domek letniskowy można kupić online.

Dostępne są domki letniskowe małe i duże, parterowe lub piętrowe, z tarasem lub bez, z dachem jedno- albo dwuspadowym. Znajdziemy domki letniskowe z drewna o powierzchni około 10 m2, a także takie, które mają około 35 m2. Są też drewniane domki letniskowe z ociepleniem, dzięki czemu można z nich korzystać nie tylko latem. Domek można zamówić według projektu kupionego w biurze architektonicznym albo przygotowanego na indywidualne zamówienie.

Wybór domków jest bardzo duży – trzeba określić wielkość powierzchni, wykończenie domku i wyposażenie oraz kolor. Warto szukać firm proponujących jak najwięcej opcji do wyboru – oferta jest zróżnicowana, zależnie od firmy. Rozpiętość cenowa – jak oferta domków – jest ogromna. Podczas zamawiania i opcji dodatkowych, cena wzrasta.

Domek kupiony – i co dalej?

Montaż domku letniskowego nie jest trudny i nie wymaga specjalnych umiejętności – raczej cierpliwości. Jego złożenie z gotowych elementów jest proste – zwłaszcza dla osoby lubiącej majsterkowanie. Można zdecydować się na firmę oferującą usługę montażu przez fachowców albo całą pracę wykonać samodzielnie. Wcześniej trzeba też odpowiednio przygotować powierzchnię działki. Przygotowanie fundamentów można też zlecić specjalistycznej firmie.

Producent dołącza elementy składowe i instrukcję ich montażu krok po kroku. Domki letniskowe z drewna można postawić także na terenie atrakcyjnym turystycznie – będą idealne na letni wypoczynek, ale można je wykorzystać też jako dodatkowe źródło dochodu. Domki letniskowe z drewna to dobra inwestycja na lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read