poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
Strona głównaPORADNIKCzy innowacyjna linia technologiczna Valmont wpłynęła na zmiany biznesowe w firmie? Zdecydowanie...

Czy innowacyjna linia technologiczna Valmont wpłynęła na zmiany biznesowe w firmie? Zdecydowanie TAK!

W ostatnich latach polska firma Valmont Sp. z o.o. przeszła ogromne zmiany biznesowe, co pozwoliło jej na umocnienie pozycji lidera Europy Środkowo-Wschodniej na swoim rynku. Bez dwóch zdań zaprojektowanie i wdrożenie linii technologicznej do wykańczania i pakowania słupów miało na to bardzo duży wpływ. Sprawdź, dlaczego projekt stworzony dzięki dotacji dla firm jest tak wyjątkowy i jak przełożył się na obecną sytuację firmy Valmont.

Valmont Sp. z o.o. – co to za firma?

Firma Valmont Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji nowoczesnych i wysokiej jakości słupów sygnalizacyjnych, oświetleniowych, energetycznych i masztów. Obecnie firma działa na dużą skalę międzynarodową i posiada swoje biura w 23 krajach. Na przestrzeni ostatnich lat Valmont zbudowało pozycję lidera Europy Środkowo-Wschodniej w tym sektorze. Dynamiczna i efektywna ekspansja marki nie byłaby możliwa, bez wdrożenia nowoczesnych technologii i automatyki w obszarze produkcji i wykończenia produktów. 

Dlaczego linia technologiczna Valmont jest wyjątkowa?

Wyjątkowość linii technologicznej zaprojektowanej i wdrożonej przez specjalistów Valmont Sp. z o.o. polega na tym, że jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie. Inżynierowie i projektanci nie mieli żadnego punktu odniesienia, ponieważ przed polską firmą nikt nie dokonał tej sztuki i nie stworzył niemal w pełni automatycznej linii do produkcji słupów oraz do procesu ich wykończenia. Stworzenie tego wyjątkowego projektu nie byłoby możliwe bez współpracy z firmą Trigonum, która odpowiadała za pozyskanie dofinansowania dla firm w wysokości wielu milionów złotych. 

Jak przełożyło się to na sytuację biznesową firmy?

Automatyzacja i robotyzacja i innowacyjnej linii technologicznej w Valmont przełożyła się wymiernie na sytuację biznesową firmy i jej dynamiczny wzrost. Poniżej przedstawiamy kilka obszarów działalności Valmont, których poprawa zależała od pomyślnego zakończenia projektu.

Wzrost sprzedaży 

Oczywiście wdrożenie automatyki i innowacyjnej linii produkcyjnej przełożyło się na wzrost sprzedaży. W tym samym czasie firma Valmont jest w stanie wyprodukować większą liczbę słupów, a cały proces jest bardziej wydajny. Oznacza to, że w tym samym czasie Valmont jest w stanie pokryć większe zapotrzebowanie klientów, co przekłada się na realne korzyści w postaci większych przychodów przedsiębiorstwa. Zwiększona sprzedaż to także budowanie lepszej pozycji na rynku. 

Zwiększona jakość i powtarzalność produkcji

Wpływ na polepszenie sytuacji biznesowej firmy Valmont miało także zadbanie o zwiększoną jakość i powtarzalność produkcji. Nowoczesna linia technologiczna jest niemal w stu procentach zautomatyzowana. Poszczególne elementy linii były oddawane w poprzednich latach, aż powstało rozwiązanie szyte na miarę potrzeb specjalistów Valmont i do tej pory niespotykane na rynku. Udział ludzki w produkcji ogranicza się już niemal tylko do kontroli pracy urządzeń. W ten sposób udało się zadbać o wysoką jakość i powtarzalność produkcji, co jest wyróżnikiem Valmont na rynku. Pozwala to firmie na pozyskiwanie kolejnych klientów i utrzymywanie ich w dłuższej perspektywie. 

Ograniczenie udziału prac manualnych załogi 

Zautomatyzowanie procesu produkcji i obróbki słupów pozwoliło na ograniczenie kosztów operacyjnych związanych z zatrudnieniem personelu do tego zadania. Z jednej strony można było ograniczyć udział pracowników na etapie produkcji, a z drugiej pozwoliło to na przesunięcie wykwalifikowanych na inne kluczowe stanowiska z punktu widzenia działalności Valmont. Nie byłoby to możliwe bez wdrożenia innowacyjnej linii technologicznej do wykańczania słupów. 

Środki na innowacje pozyskane z Trigonum 

Sukces firmy Valmont nie byłby możliwy bez pozyskania dotacji dla firm z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Ścieżka dla Mazowsza. Wspólnie z firmą Trigonum udało się pozyskać prawie 7 milionów złotych na zaprojektowanie i wdrożenie linii technologicznej na końcowym etapie produkcji słupów. Bez tych pieniędzy, sukces marki Valmont nie byłby możliwy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read