wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaPORADNIKDysze powietrzne oraz noże powietrzne

Dysze powietrzne oraz noże powietrzne

Dysze powietrzne to elementy przemysłowej armatury służące do wytwarzania strumieni powietrza o wysokim ciśnieniu lub o wysokiej prędkości. Są często stosowane w procesach obejmujących chłodzenie, suszenie lub piaskowanie powierzchni.

Jak działają i czym są dysze powietrzne?

Dysze powietrzne są w stanie z dużą siłą wydmuchać sprężone powietrze w sposób zależny od konstrukcji elementu. W naszej ofercie znajdują się dysze w różnych rozmiarach i długościach, a także rodzajach i rozmiarach gwintów. Wykonane z aluminium POM i stali nierdzewnej produkty, gwarantują długą żywotność i wytrzymałość nawet przy wysokim ciśnieniu powietrza przepływającego przez system.

  • Dysze o płaskim strumieniu nadają się do środowisk wymagających silnego pulsowania lub stałego strumienia powietrza. Charakteryzują się silnym przepływem uderzeniowym i równomiernym rozprowadzaniem powietrza.
  • Dysze powietrza do nadmuchu punktowego dostarczają silny strumień sprężonego powietrza w dokładnie określone miejsce.
  • Nóż powietrzny o dużej pojemności jest unikalnie zaprojektowany, aby utrzymać przepływ podawanego medium blisko powierzchni. Powstałe podciśnienie zwiększa przepływ powietrza nawet 20-krotnie.
  • Dysza powietrzna w postaci rurki wirowej może wytwarzać gorące i zimne powietrze oraz może pracować w szerokim zakresie ujemnych i dodatnich temperatur.

Zastosowanie dysz powietrznych

Dysze powietrzne znajdują szerokie zastosowanie m.in. w przemyśle metalowym, chemicznym, energetycznym. Służą do schładzania, oczyszczania powierzchni z włókien i wody lub suszenia przed klejeniem i drukowaniem. Dysza okrągła ze względu na swoją budowę służy do osuszania otworów głębokich i nieprzelotowych.

Wybierz wysokiej jakości dysze powietrzne od sprawdzonego producenta

Dostarczamy wysokiej jakości dysze powietrzne od PNR do zastosowań przemysłowych. Elementy wykonane są z trwałych materiałów takich jak aluminium, stal nierdzewna i stal niklowana, dzięki czemu charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną na naprężenia wywołane wysokim ciśnieniem sprężonego powietrza. Zwiększona odporność na korozję umożliwia tym produktom pracę w szerokim zakresie temperatur w środowiskach przemysłowych.

Szukasz trwałej dyszy powietrznej? Postaw na produkty sprawdzonego producenta! Skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego modelu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read